מסעדת בשרים בתל אביב

מסעדת בשרים בתל אביב – האהבה שבבשר

תל אביב מלאה בכל הטוב שיש לעולם להציע, ואכן מסעדות בשרים בתל אביב נפוצות כמו החול אשר על שפת הים. השאלה היא כיצד לדעת להבדיל בין מסעדת בשרים בתל אביב שמחפשת רק לעשות כסף קל, לבין כזאת שמבינה שבשר שלא משקיעים בו את כל הלב והנשמה פשוט יהיה חסר טעם.. וחבל…

תחת הקטגוריה השנייה בולטת מעל כל השאר בוצ'רי דה ברילוצ'ה, מסעדת בשרים תל אביבית ברמת החייל, שבעבורה הבשר הוא לא עוד תחביב, אלא דרך חיים ומקצוע של ממש. הביקור בבוצ'רי מבטיח לכל סועד חוויה מדהימה, הן מבחינת האירוח הלבבי, ובעיקר מבחינת המנות הענקיות שמשאירות טעם של עוד.

תפריט ה"בוצ'רי" כולל לא פחות מ-19 סוגי בשר. אבל בינינו, זו לא הכמות. זו האיכות שאף מסעדת בשרים בתל אביב לא יכולה להתחרות בה. כי בבוצ'רי, ממש כמו בברילוצ'ה, העיירה הארגנטינאית הקסומה שעל בסיסה הוקמה המסעדה, מקפידים לבחור את נתחי הבשר המשובחים ביותר שהגיעו לרמת היישון הטובה ביותר. בין מנות הדגל של בוצ'רי דה ברילוצ'ה תוכלו למצוא את נתח הקצבים, כבד האווז, קציצות טלה, טי בון סטייק, ניו יורק סטייק, שקדי עגל, וכמובן – אנטריקוט ארגנטינאי / ישראלי. וזהו רק קמצוץ מתוך מבחר רחב של נתחים משובחים שתוכלו לבחור בעצמכם מהקצביה האיכותית שלנו.

בוצ'רי דה ברילוצ'ה מתגאה ברמת אירוח נדירה במחוזותינו, עם תחושת כבוד אמיתית לצד חביבות טבעית של כל העובדים והסובבים. תוסיפו לכך עיצוב מרשים, קולקציית יינות איכותית וקינוחים ייחודים ואותנטיים אשר מגיעים היישר מארגנטינה הרחוקה, ותקבלו מסעדת בשרים בתל אביב שפשוט חובה לבקר בה.